"Dbałość o wysokie standardy wykonywania zawodu są dla nas w dzisiejszych czasach szczególnie istotne, biorąc pod uwagę wzrost znaczenia i pozycji rachunkowości w dynamicznie rozwijającej się gospodarce. Trudno sobie wyobrazić, aby można było sprostać wymaganiom stawianym przez tak wymagający i konkurencyjny rynek bez rzetelnego i precyzyjnego uregulowania wszystkich aspektów związanych z działalnością zawodową środowiska księgowych i finansistów."

prof. zw. dr hab. Zbigniew Messner (prezes SKwP w latach 2003-2014)

 

Zapraszamy do zapoznania się z pracami Komisji Etyki, która jest stałą komisją działającą przy Zarządzie Głównym Stowarzyszenia Księgowych w Polsce i dołączenie do grona sygnatariuszy "Kodeksu zawodowej etyki w rachunkowości".

- Kurier etyki

Zarząd Główny Stowarzyszenia patronuje wydawaniu Kuriera Etyki. Ten nieperiodyczny publikator ukazuje się z inicjatywy Komisji Etyki i przy jej merytorycznym udziale. Zapraszamy do lektury!

- Bank Dylematów Etycznych

Zapraszamy do banku analiz przypadków, zwanego Bankiem Dylematów Etycznych, które mogą wspomagać propagowanie i wdrażanie zasad etyki w środowisku zawodowym rachunkowości.

- Dylematy etyczne w filmach IFAC

Zapraszamy do obejrzenia.

- Lista sygnatariuszy

Zachęcamy do zapoznania się z „Kodeksem zawodowej etyki w rachunkowości" i zostania jego sygnatariuszem.

Sprawdź kto już jest z nami.