W grudniu, w siedzibie Stowarzyszenie Księgowych w Polsce odbyło się spotkanie przedstawicieli Stowarzyszenia z przedstawicielami Europejskiej Federacji Księgowych i Audytorów dla MŚP (EFFA).

EFAA zrzeszając 15 organizacji reprezentujących 380 tyś. członków, jest głosem małych i średnich firm - jednocząc i promując widoczność oraz uznanie w Europie. Jej fundamentalnym celem jest zapewnienie równych warunków działania na rynku usług profesjonalnych oraz szerokie uznanie kluczowej roli (przez organy regulacyjne, decydentów, biznes i szersze społeczeństwo), jaką odgrywają małe i średnie przedsiębiorstwa w świadczeniu wysokiej jakości usług.

EFAA zapewniania regularny wkład w europejski i międzynarodowy proces ustanawiania standardów, aby pomóc w zapewnieniu stabilności, przydatności i proporcjonalności europejskich i międzynarodowych standardów zawodowych dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Więcej o Europejskiej Federacji Księgowych i Audytorów dla MŚP możecie przeczytać tutaj: https://efaa.com/

Zachęcamy również do zapoznania się z przetłumaczonym na j. polski przewodnikiem EFAA dot. Atestacji sprawozdawczości w zakresie zrównoważonego rozwoju, który dostępny jest tutaj https://skwp.pl/.../atestcja-sprawozdawczosci-w-zakresie.../

Reprezentantem EFAA w spotkaniu był Dr Salvador Marin, prezes EFAA oraz Paul Thompson, dyrektor EFFA. Stowarzyszenie reprezentował dr Paweł Zieniuk, wiceprezes ZG SKwP oraz członkowie Komisji ds. Współpracy z Zagranicą: prof. dr hab. Aldona Kamela-Sowińska, prof. dr hab. Anna Karmańska, Sylwia Rzepka, dr hab. Radosław Ignatowski prof. UŁ, Sebastian Kuś.