Współpracująca z Komisją Europejską, Europejska Grupa Doradcza ds. Sprawozdawczości Finansowej (EFRAG) zaprasza do przetestowania nadchodzących projektów dot. sprawozdawczości w zakresie zrównoważonego rozwoju:

  • dla MŚP nienotowanych na giełdzie (VSME)
  • dla MŚP notowanych na giełdzie (ESRS LSME)

 

Udział w testowaniu projektów stanowi wyjątkową okazję, do wzięcia udziału w procesie ustanawiania standardów zrównoważonego rozwoju – potwierdzenie zainteresowania należy złożyć do 31 stycznia 2024 b.r.

Więcej informacji znajduje się w linku poniżej:

https://www.efrag.org/News/Public-468/Call-for-participation-in-field-test-of-EFRAG-exposure-drafts-on-sustainability-reporting-standards-for-SMEs

 

Rozpoczęte w dniu wczorajszym konsultacje społeczne w sprawie dwóch projektów standardów, dotyczących standardów raportowania w zakresie zrównoważonego rozwoju, potrwa do dnia 21 maja 2024 r. EFRAG zaprasza wszystkie zainteresowane strony do zgłaszania uwag za pośrednictwem internetowych kwestionariuszy konsultacyjnych:

https://www.efrag.org/News/Public-479/EFRAGs-public-consultation-on-two-Exposure-Drafts-on-sustainability-r

 

Dziękujemy prezesowi EFAA – Salvador Marín i dyrektorowi EFAA – Paul Thomson  za zaproszenie na spotkanie informacyjne, w którym z ramienia Stowarzyszenia Księgowych w Polsce udział wzięła Sylwia Rzepka, sekretarz Komisji ds. Współpracy z Zagranicą.

Spotkanie organizowane było przez Europejską Grupę Doradczą ds. Sprawozdawczości Finansowej (EFRAG) wspólnie z Europejską Federacją Księgowych i Audytorów MŚP (EFAA).