Szanowni Państwo,

prezentujemy raport przygotowany przez Międzynarodową Federację Księgowych (IFAC).

Księgowi przygotowani na przyszłość

 

"ŚWIAT SZYBKO SIĘ ZMIENIA, PODOBNIE JAK ROLA PROFESJONALISTÓW Z OBSZARU RACHUNKOWOŚCI I FINANSÓW

IFAC skupia się na zwiększaniu zaufania do zawodowych księgowych oraz przygotowaniu ich do działań w przyszłości. Jeśli księgowi lepiej zrozumieją, jaki mają wpływ na biznes i sektor publiczny i jak mają w dalszym ciągu wpływać na sukces i odporność organizacji, IFAC z lepszym skutkiem będzie mógł ich wspierać i przygotowywać do pełnienia funkcji dopasowanych do przyszłości.
Opierając się na zasadach przedstawionych w dokumencie Wizja dyrektora finansowego i finansów: od rachunkowości bilansowej do rachunkowości biznesu i kreowania wartości*, IFAC stwierdził, że w nadchodzącej dekadzie finanse i funkcje księgowe muszą pozostać integralną częścią organizacji.
Funkcje dopasowane do wymogów przyszłości zostały sformułowane na podstawie doświadczeń liderów z obszaru biznesu i finansów reprezentowanych w Komitecie Zawodowych Księgowych w Biznesie (Professional Accountants Business Committe) a także wywiadów z klientami finansowymi takimi jak dyrektorzy finansowi, członkowie zarządu oraz inni interesariusze."

Zapraszamy do zapoznania się z raportem!