– Dzięki e-wizytom w bardzo prosty sposób każdy może porozmawiać z naszymi pracownikami i załatwić swoją sprawę w ZUS. To bezpieczna i wygodna forma komunikacji – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Od dziś z usługi można skorzystać we wszystkich oddziałach ZUS. Dzięki e-wizycie swoje sprawy w ZUS można załatwić bez wychodzenia z domu.

Wystarczy komputer lub inne urządzenie z dostępem do internetu, kamerą i mikrofonem. Zainteresowanie taką formą obsługi jest duże. Tylko w ciągu 10 dni wideorozmowę z pracownikiem ZUS umówiło dokładnie 1 399 klientów.

Aby zarezerwować e-wizytę, należy wejść na link do umawiania e-wizyty. E-wizytę trzeba umawiać w placówce ZUS, która jest właściwa ze względu na miejsce zamieszkania. W przypadku płatników składek powinien to być oddział ZUS właściwy ze względu na adres firmy. W trakcie rezerwacji podaje się kod pocztowy, więc system podpowiada, w którym oddziale można umówić wizytę. Jeśli ktoś nie może z niej skorzystać, w każdym momencie może z niej zrezygnować. Link do odwołania e-wizyty znajduje się w mailu potwierdzającym umówienie konsultacji.

– To bardzo ważne. Jeśli ktoś wie, że nie weźmie udziału w e-wizycie, powinien ją odwołać. Dzięki temu swoją sprawę w ZUS będzie mogła załatwić inna osoba - zaznacza prezes Zakładu.

Więcej o e-wizycie.

Pozostałe aktualności

close