Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na ostatnie bezpłatne szkolenie z zakresu zamówień publicznych dla armii amerykańskiej, które odbędzie się stacjonarnie w Olsztynie, w dniu 23 września br., w godz. 10:00-14:00 - rejestracja do 20 września pod linkiem:
http://www.wmsse.com.pl/szkolenie-zamowienia-dla-armii-amerykanskiej/

Cel szkolenia:

  • ułatwienie dużej liczbie przedsiębiorców, szczególnie MŚP działającym na terenie Polski, rozwoju działalności w oparciu o dostawy towarów i usług dla rządu USA;
  • uzyskanie informacji na temat najczęstszych kategorii towarów i usług zamawianych przez amerykańskie bazy wojskowe;
  • wyjaśnienie procedury amerykańskiego systemu zamówień publicznych na podstawie przewodnika powstałego na zamówienie MRPiT „Zostań dostawcą wojsk amerykańskich stacjonujących w Polsce” firmy Poland-U.S. Operations.

https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/szkolenie-stacjonarne-w-olsztynie-z-zamowien-dla-armii-amerykanskiej

W Polsce istnieje 9 baz wojskowych, w których stacjonuje armia amerykańska. Bazy te stanowią pewien wydzielony obszar, zamieszkały przez setki osób potrzebujących stałych dostaw towarów i usług (zamówienia dotyczą nie tylko sprzętu wojskowego, ale wszystkich aspektów życia codziennego, czyli produktów żywnościowych, odzieży, produktów rolnych, budowlanych, usług krawieckich, itd.). Z uwagi na fakt, że pobyt armii amerykańskiej w Polsce finansowany jest ze środków publicznych USA, w bazach obowiązują przepisy amerykańskie dotyczące zamówień publicznych. W sytuacji, gdy wciąż bardzo mało polskich firm zarejestrowało się w bazie SAM.gov jako potencjalni dostawcy rządu USA, zdecydowaną większość zamówień dla wojsk USA realizują firmy zagraniczne, a polscy przedsiębiorcy występują jako podwykonawcy umowy i uzyskują jedynie ułamek wartości zrealizowanego zamówienia.

Pozostałe aktualności

close