44. Bieg Piastów rozegrano na pięknych trasach w Górach Izerskich ze startem i metą w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. Pogoda była zmienna, warunki momentami trudne, ale atmosfera jak zawsze znakomita i bardzo motywująca. Rekord frekwencji świadczy o dużym zainteresowaniu biegami.

W kategorii „Księgowi” zgłosiło się ponad sześćdziesięciu biegaczy i biegaczek, rywalizując o Puchar Księgowego SKwP na czterech dystansach. Wszyscy zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Stowarzyszenie, a pozostali biegacze – dyplomy uczestnictwa i drobne upominki. Obsługą biegu, jak i wręczaniem nagród zajął się, jak co roku, Oddział SKwP w Jeleniej Górze.

Pierwszego dnia – 28. lutego 2020 r. – w biegu na 6 km techniką klasyczną wśród pań–księgowych zwyciężyła Kamila Sitek, a wśród panów–księgowych Wojciech Krawiec, z naszego Oddziału. Na dystansie 30 km techniką dowolną zwyciężczynią została Katarzyna Świeca, podobnie jak rok temu, a zwycięzcą Michał Musielak, który również tryumfował w ubiegłym roku. W kolejnym dniu zawodów na skróconym dystansie 42 km techniką klasyczną trasę najszybciej pokonali: Izabela Pawlik oraz, podobnie jak w 2019 roku, Tomasz Kępczyński.

W niedzielę 1. marca, w biegu na 25 km techniką klasyczną, wśród kobiet tryumfowała ponownie Izabela Pawlik, a wśród mężczyzn zwyciężył Bartłomiej Ciepaj.

Zwycięzcom biegów gratulujemy wygranej, a wszystkim księgowym startu i ukończenia rywalizacji! Kolejny bieg – 13! – już za rok, na który już dzisiaj zapraszamy bardzo serdecznie! Ze sportowymi pozdrowieniami!

Pozostałe aktualności