W Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, w dniach 13-16 października 2019 r., odbędzie się trzydziesta pierwsza konferencja Azji i Pacyfiku, której tematem będą międzynarodowe zagadnienia rachunkowe (Virtual Solutions for Digital Economy: Accounting & Beyond). Konferencja stanowi płaszczyznę do wymiany pomysłów i informacji między naukowcami i praktykami.

Konferencja Azji i Pacyfiku na temat międzynarodowych zagadnień rachunkowych została zainicjowana w październiku 1989 r. Przez dr. Ali A. Peyvandi i Benjamin Y. Tai, profesorowie rachunkowości w The Sid Craig School of Business, California State University, Fresno. Głównym celem konferencji jest zapewnienie ważnego forum dla naukowców i praktyków w celu lepszego zrozumienia międzynarodowych zagadnień księgowych w różnych krajach Azji i Pacyfiku. Od samego początku konferencja poczyniła znaczne postępy pod względem uczestników i międzynarodowej reputacji. Obecnie konferencja jest jedną z najbardziej szanowanych i uznanych konferencji księgowych na świecie.

Pierwsza konferencja odbyła się w Fresno w Kalifornii w 1989 r. I przyciągnęła 150 uczonych i praktyków z 96 instytucji i 17 krajów do udziału, dyskusji i wymiany doświadczeń w harmonizacji międzynarodowych praktyk księgowych w regionie Azji i Pacyfiku. Akademickie prace badawcze - a także praktyczne praktyczne warsztaty - zostały przedstawione i przedyskutowane oraz wymieniono pomysły. Ze względu na bardzo pozytywne przyjęcie Konferencja rozwijała się i dojrzewała w kolejnych latach.

 

Pozostałe aktualności