• Już w poniedziałek 25 listopada 2019 r. odbędą się webinaria Ministerstwa Finansów (MF) nt. wykazu podatników VAT i mechanizmu podzielonej płatności (MPP).
  • Zapraszamy do ich śledzenia na żywo: o godz. 10.00 webinarium dot. wykazu podatników VAT, o godz. 11.15 – MPP.
  • Na pytania odpowiedzą eksperci MF i Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz partnerów społecznych kampanii Bezpieczna transakcja.

Webinaria są adresowane przede wszystkim do przedsiębiorców i służą wyjaśnieniu wątpliwości praktycznych dotyczących korzystania z obu narzędzi. Eksperci MF, KAS i partnerów kampanii Bezpieczna transakcja odpowiedzą na najczęściej pojawiające się pytania, m.in.: czym jest wykaz podatników VAT, jakie dane zawiera i czy korzystanie z niego jest obowiązkowe. Wyjaśnią też zasady stosowania mechanizmu podzielonej płatności, np. kogo dotyczy obowiązkowy MPP, na czym polega i jak go stosować w praktyce.

Oprócz ekspertów MF w webinariach wezmą udział przedstawiciele partnerów kampanii Bezpieczna transakcja, tj. Związku Banków Polskich, Związku Cyfrowa Polska, Stowarzyszenia Księgowych w Polsce i Polskiej Izby Paliw Płynnych. Moderatorem webinarium będzie redaktor naczelny portalu Money.pl Sebastian Ogórek.

Link do webinarium nt. wykazu podatników VAT

Link do webinarium o mechanizmie podzielonej płatności

***
Kampania Bezpieczna transakcja jest skierowana do przedsiębiorców i dotyczy bezpieczeństwa obrotu gospodarczego. Ma wyjaśniać mechanizmy wyłudzeń w VAT i zwiększać świadomość przedsiębiorców na temat tego, jak chronić się przed nieświadomym wciągnięciem w karuzelę podatkową. Głównym kanałem kampanii jest strona www Bezpieczna transakcja na portalu podatki.gov.pl, na której znajdują się materiały dotyczące mechanizmów wyłudzania VAT, należytej staranności i MPP.

 

Pozostałe aktualności