Informacje o rozwiązaniach – m.in. dla przedsiębiorców – przewidzianych w Tarczy Antykryzysowej – zawiera uruchomiona właśnie strona internetowa dot. tego pakietu. Jest ona dostępna pod adresem: www.gov.pl/tarczaantykryzysowa. Wraz z infolinią, która zacznie działać jutro, ma to być narzędzie pomocne przedsiębiorcom, którzy – przez pandemię koronawirusa – wpadli w kłopoty. 

– Wszyscy poruszamy się w niecodziennych warunkach i staramy się na miarę możliwości odpowiadać na zmieniającą się dynamicznie sytuację. Zaprezentowana dziś pierwsza odsłona portalu, będzie w kolejnych dniach uzupełniana o kolejne mechanizmy i narzędzia. Zależy nam na tym, aby wszyscy zainteresowani tworzyli to miejsce z nami i pomagali nam je uzupełniać o treści, które są dla nich najważniejsze w obecnej sytuacji – mówi minister Jadwiga Emilewicz.

A wiceminister Krzysztof Mazur wskazuje: – Tworząc stronę, staraliśmy się wejść w buty pracowników i przedsiębiorców. Przedsiębiorcy nie mają czasu na przeglądanie setek stron skomplikowanych aktów prawnych, dlatego prezentujemy rozwiązanie, dzięki któremu będą mogli znaleźć wszystkie potrzebne informacje, ujęte w prosty sposób.

Na stronie będzie można znaleźć komplet informacji o Tarczy Antykryzysowej. W tym o rozwiązaniach, za które odpowiadają instytucje publiczne i agencje, takie jak ZUS, KAS, ARP, BGK, itp.

Oprócz korzystania z infolinii, która ruszy w czwartek, wszyscy użytkownicy strony – m.in. przedsiębiorcy, pracownicy oraz inne instytucje – będą też mogli wysyłać pytania za pomocą dedykowanego formularza na dole strony --> kliknij w link.

Witryna będzie również przekierowywać na strony, na których będzie można złożyć elektroniczny wniosek w danej sprawie. Chcemy, aby tych instytucji z dnia na dzień przybywało.

Z uwagi na złożoność wielu mechanizmów pomocowych oraz szeroką gamę oferowanych w pakiecie produktów (od ulg, przesunięć terminów, po programy umożliwiające pozyskanie środków na utrzymanie firmy w kryzysie, czy zrekompensowanie utraconych dochodów), strona będzie cały czas ewoluowała.

Pozostałe aktualności