Pierwszy w 2020 roku odczyt dla członków Oddziału Okręgowego w Warszawie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce odbył się w dniu 15 stycznia 2020 roku.

Na dobry początek na tapetę poszedł temat „Podatek dochodowy od osób fizycznych na liście płac po nowelizacji przepisów”, z którym zmierzyła się i przybliżyła słuchaczom Elżbieta Młynarska-Wełpa, specjalista w zakresie kadr i płac, członek Zarządu Oddziału Okręgowego w Warszawie SKwP.

Nowości w naliczaniu wynagrodzeń dla pracowników i zleceniobiorców, PPK na liście płac a zaliczka na podatek w 2020 roku, zerowy PIT dla młodych oraz nowa skala podatkowa w 2020 roku to tylko niektóre z zagadnień poruszonych w prezentacji.

Temat bardzo ciekawy, a wykładowca ceniony, zarówno przez członków Stowarzyszenia, jak i uczestników szkoleń i kursów prowadzonych przez Panią Elżbietę, nie dziwi więc fakt, iż odczyt przyciągnął blisko 300 osób. A to zaledwie początek. Na najbliższe miesiące zaplanowano dla członków kilka innych ciekawych tematów m.in. z zakresu podatku CIT czy wpływu form płatności na zobowiązania podatkowe.

W zeszłym roku członkowie tak chętnie i licznie uczestniczyli w organizowanych przez Oddział Okręgowy w Warszawie SKwP odczytach, że wynajmowana na tę okazję sala okazała się za mała i trzeba było poszukać takiej, która byłaby w stanie pomieścić wszystkich zainteresowanych.

Izabela Jurczak

Galeria

Pozostałe aktualności