Szanowni Państwo,

Zarząd Oddziału Okręgowego w Warszawie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz Komisja Biur Rachunkowych przy SKwP, włączając się w pomoc księgowym w trudnym okresie zmian podatkowych, organizuje prelekcje dla osób zatrudnionych na umowach o pracę i umowach zlecenia oraz dla przedsiębiorców wyjaśniające podstawowe założenia wprowadzonej reformy podatkowej Polski Ład.

 • 25 stycznia 2022 roku o godz. 16:30 spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców pt. "Polski Ład dla przedsiębiorców - co zmieniło się w opodatkowaniu dla osób fizycznych i osób prawnych prowadzących działalność gospodarczą" poprowadzą Pani Aneta Lech - prawnik, doradca podatkowy, przewodnicząca Komisji Biur Rachunkowych przy SKwP oraz Pani Katarzyna Tomala - doradca podatkowy, wykładowca SKwP.
  W trakcie spotkania omówione zostaną skutki wprowadzonych zmian w opodatkowaniu działalności gospodarczej oraz obowiązki przedsiębiorców (osób prowadzących działalność gospodarczą oraz członków zarządów spółek) wynikające z przyjętych w Polskim Ładzie rozwiązań.
  Uczestnikami spotkania mogą być członkowie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz przedsiębiorcy zgłoszeni przez tych członków (np. przedstawiciele zarządów lub właścicieli podmiotów gospodarczych prowadzonych przez biura rachunkowe będące członkami SKwP lub, których właściciele są członkami SKwP).
  Link do rejestracji na spotkanie TUTAJ
 • 26 stycznia 2022 roku o godz. 16:30 spotkanie informacyjne dla osób zatrudnionych na umowach o pracę i umowach zlecenia "Wynagrodzenia w 2022 roku - dla pracowników zatrudnionych na umowach o pracę i umowach zlecenia" poprowadzą Pani Elżbieta Młynarska-Wełpa - specjalista ds. kadr i płac, wieloletni menedżer działów HR w międzynarodowych korporacjach oraz wykładowca SKwP oraz Pani Ewa Skórzewska - biegły rewident, specjalista w zakresie płac oraz wykładowca SKwP.
  W trakcie spotkania przedstawione zostaną informacje na temat skutków wprowadzonych nowych zasad opodatkowania wynagrodzeń oraz obowiązków jakie spoczywają w tym zakresie na osobach zatrudnionych na umowach o pracę oraz umowach zlecenia.
  Uczestnikami spotkania mogą być członkowie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz osoby zgłoszone przez tych członków (np. pracownicy klientów biur rachunkowych).
  Link do rejestracji na spotkanie TUTAJ

W celu rejestracji na powyższe spotkania niezbędne jest podanie w formularzu rejestracyjnym numeru członka Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Jeśli nie pamiętają Państwo swojego numeru członka prosimy o kontakt z Oddziałem SKwP, do którego Państwo należą. W przypadku osób, które nie są członkami Stowarzyszenia, ale współpracują z osobami lub biurami rachunkowymi, które nimi są prosimy o podanie ich numeru członka SKwP.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Panią Julią Koślińską (+48 609 906 993),
Panią Anną Sitarek (+48 609 996 077) lub Panią Izabelą Jurczak (+48 609 996 079).

Serdecznie zapraszamy zainteresowane osoby na spotkania!

Pozostałe aktualności