"Z punktu widzenia przedsiębiorców, podatników VAT którzy podatek odliczają, obniżka VAT-u nie ma żadnego wpływu na zmniejszenie ich kosztów działalności, ponieważ podatek VAT jest tu neutralny... O ile konsumenci odczują obniżkę VAT pozytywnie, to dla większości przedsiębiorców zmiana ta nie będzie miała żadnego znaczenia i nie ulży im w obecnej sytuacji, kiedy mamy galopującą inflację".
"Ilu przedsiębiorców w tej chwili po otrzymaniu pierwszych faktur za gaz, energię i ogrzewanie z nowymi cenami zdecyduje, że może nie jest wstanie działalności kontynuować".
"W ogóle jeszcze nie ruszono sprawy naprawienia przepisów dotyczących przedsiębiorców... nie ma czasu na poprawianie przepisów które od samego początku udane nie były".
"Nie da się dobrze poprawić Polskiego Ładu w części podatkowej".
"Każda najmniejsza zmiana Polskiego Ładu rodzi skutki uboczne w zupełnie nieoczekiwanych miejscach i to co się w jednym miejscu poprawi, może za chwilę dać negatywny efekt w innym miejscu".
(...)
W porannym programie dla TVN24, wywiadu udzielił Leszek Lewandowicz, doradca podatkowy, sekretarz Zarządu Głównego Stowarzyszenie Księgowych w Polsce.

Pozostałe aktualności