Uroczyste obchody jubileuszu 90-lecia istnienia Oddziału Wielkopolskiego Stowarzyszenie Księgowych w Polsce odbyły się 20 października 2021 r. w jednym z najważniejszych symboli Poznania i całej Wielkopolski - w Bazarze Poznańskim. W 1️918 roku gościł, w mieszczącym się tu hotelu Bazar, Ignacy Jan Paderewski, którego płomienne przemówienie przed hotelem, stało się impulsem do przeciwstawienia się nazajutrz niemieckiej paradzie wojskowej, podczas której Niemcy zrywali polskie flagi i napadali na polskie instytucje. Był to początek Powstania Wielkopolskiego.

Aktywna działalność zawodowa Wielkopolskiego Oddziału w Poznaniu już w okresie międzywojennym cieszyła się dużym szacunkiem oraz uznaniem i ten autorytet trwa do dziś.

Podczas uroczystości wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego wręczył honorowe odznaczenia, uświetniając jubileusz 9️0-lecia. Za całokształt działalności zawodowej i społecznej, a zwłaszcza za znaczący wkład w promowanie wielkopolskiej organizacji księgowych oraz popularyzację zawodu księgowego i zawodów pokrewnych związanych z rachunkowością, otrzymali je:
- Leszek Lewandowicz, sekretarz Zarządu Głównego oraz Wielkopolskiego Oddziału w Poznaniu SKwP,
- Mariusz Noworyta, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału w Poznaniu SKwP.

Natomiast Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego przyznało:
- statuetkę Honorowego Hipolita, którą otrzymał Grzegorz Bosy, wiceprezes Oddziału Wielkopolskiego w Poznaniu SKwP,
- srebrny medal, który otrzymał Mariusz Noworyta za krzewienie idei pracy organicznej.

W jubileuszowych obchodach, które z powodu pandemii odbyły się z rocznym opóźnieniem, uczestniczyli członkowie Zarządu Głównego, przedstawiciele wszystkich oddziałów Stowarzyszenia oraz zaproszeni goście.

Zobacz relację!

Galeria

Pozostałe aktualności