Z wielką przyjemnością pragniemy Państwa zaprosić do udziału w konferencji naukowej

Opodatkowanie świadczeń i czynności nieodpłatnych
16 – 17 listopada 2023 r., Poznań

Współorganizatorami konferencji są Wydział Prawa i Administracji UAM Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu, Wielkopolski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych i Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Oddział Wielkopolski w Poznaniu. Konferencja odbędzie się pod patronatem Prezesa Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu.

Opodatkowanie koncentruje się przede wszystkim na świadczeniach i czynnościach odpłatnych. Dlatego też często na marginesie debaty pozostaje tematyka opodatkowania świadczeń i czynności nieodpłatnych, która w tym roku będzie wiodącym tematem naszej konferencji. W pięciu panelach tematycznych zgłębimy praktyczne i teoretycznoprawne zagadnienia związane ze świadczeniami i czynnościami nieodpłatnymi w kontekście podatków dochodowych, podatku od towarów i usług, podatku od spadków i darowizn, a także konstytucyjnego prawa podatkowego.

Konferencja będzie miała nowatorską formułę. W ramach każdego panelu tematycznego, uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać referatów prezentowanych przez ekspertów praktyki i teorii prawa podatkowego. Na tak zakreślonym tle odbędzie się dyskusja panelowa, do której zaproszeni zostaną przedstawiciele różnorodnych środowisk biorących udział w szeroko rozumianym sporze podatkowym.

Ambicją organizatorów konferencji jest integracja środowisk związanych z prawem podatkowym, takich jak naukowcy, sędziowie sądów administracyjnych, przedstawiciele organów podatkowych, profesjonalni pełnomocnicy (zwłaszcza doradcy podatkowi) oraz księgowi. To zróżnicowane spektrum uczestników będzie miało odzwierciedlenie w panelach dyskusyjnych. Jesteśmy przekonani, że taka różnorodność przyczyni się do lepszego zrozumienia analizowanej tematyki oraz do wypracowania wszechstronnych spojrzeń na omawiane zagadnienia.

Konferencja odbędzie się 16 i 17 listopada 2023 r. na Wydziale Prawa i Administracji w Poznaniu w Auli Prof. Zbigniewa Radwańskiego.
 Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne, jednak ze względu na ograniczoną dostępność miejsc, 
prosimy o dokonanie wcześniejszej rejestracji poprzez formularz pod adresem: www.konferencja.skwp.poznan.pl
Konferencja będzie transmitowana online. 
Link do transmisji zostanie udostępniony przed wydarzeniem za pośrednictwem strony internetowej oraz mediów społecznościowych organizatorów.

Pozostałe aktualności

close