UBEZPIECZENIE OC DLA BIUR RACHUNKOWYCH

Z przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie Księgowych w Polsce podjęło współpracę z Pierwszym Polskim Domem Brokerskim SAGA Brokers Spółka z o.o. – brokerem ubezpieczeniowym, specjalizującym się w obsłudze ubezpieczeń OC w związku z wykonywaniem zawodu.

Wynikiem współpracy jest nowa, rozszerzona oferta ubezpieczenia OC dla biur rachunkowych wynegocjowana z dwoma zakładami ubezpieczeń: PZU S.A. oraz Uniqa S.A., uwzględniająca m.in. wątpliwości powstałe w związku z rozliczaniem składki zdrowotnej zmienionej przez przepisy Polskiego Ładu, a także rozszerzająca zakres ubezpieczenia m.in. wynikający z tytułu różnic kursowych.

Zakres oferowanego przez firmę obowiązkowego ubezpieczenia OC dla biur rachunkowych jest zgodny z Rozporządzeniem Ministra Finansów. Można go rozszerzyć o dodatkowe ryzyka, które nie są objęte ubezpieczeniem obowiązkowym, m.in. kadry i płace, klauzulę podatków i tzw. „małej księgowości” (KPiR i ewidencje podatkowe).

Informujemy, że na stronach internetowych sagabrokers.pl mogą Państwo w łatwy i szybki sposób kupić online wszystkie ubezpieczenia OC niezbędne dla biura rachunkowego.

 

Obowiązkowe OC biura rachunkowego

Obowiązkowe ubezpieczenie OC skonstruowane zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 6 listopada 2014 r.

Dobrowolne OC nadwyżkowe (do 1 mln zł)

Opcja dla biur, które potrzebują wyższej ochrony niż obowiązkowe 10 000 euro.

Podatki i mała księgowość

Ubezpieczenia ryzyka, które występuje w każdym biurze rachunkowym, a nie jest objęte polisą obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Kadry i płace (czynności kadrowo-płacowe)

Ubezpieczenia kolejnego ryzyka, które występuje w każdym biurze rachunkowym i również nie jest objęte polisą obowiązkowego ubezpieczenia OC.

 

Aby złożyć wniosek o ubezpieczenie, należy zalogować się na platformie internetowej sagabrokers.pl, podając swój login w systemie (adres e-mail) oraz ustalone przy rejestracji hasło.

Zachęcamy również do zapoznania się z nowymi ubezpieczeniami przygotowanymi dla biur rachunkowych:

ubezpieczenie następstw
nieszczęśliwych wypadków
ubezpieczenie dziennego
świadczenia szpitalnego
ubezpieczenie
mienia
ubezpieczenie od ryzyk
cybernetycznych (w tym ataków hakerskich i naruszeń RODO)

 

SPRAWDŹ ⇒ KUP ONLINE

Pozostałe aktualności

close