Za nami kolejny rok zmagań o Puchar Księgowego. W 2023 roku, już po raz 15., Stowarzyszenie Księgowych w Polsce zorganizowało Bieg Księgowych w ramach 47. Biegu Piastów, który jak zawsze odbył się na pięknych trasach w Górach Izerskich ze startem i metą w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach.

W kategorii „Księgowi” zgłosiło się około sześćdziesięciu biegaczy i biegaczek, którzy rywalizowali w dniach 3-5 marca 2023 r. na czterech dystansach: 6, 25, 30 i 50 km. Wszyscy zwycięzcy otrzymali statuetki oraz pamiątkowe medale ufundowane przez SKwP, a pozostali biegacze - dyplomy uczestnictwa i drobne upominki.

Organizacją związaną z obsługą biegu, jak i wręczaniem nagród zajął się, jak co roku, Oddział SKwP w Jeleniej Górze, a dekoracja uczestników odbywała się już po raz kolejny w Hotelu Jakuszyce Sport & Spa.

W pierwszym dniu zawodów w biegu na 6 techniką klasyczną wśród pań księgowych zwyciężyła Irena Nowak, a wśród panów księgowych Wojciech Krawiec, z Zarządu naszego Oddziału. W kolejnym dniu na koronnym dystansie 50 km techniką klasyczną trasę najszybciej pokonali, podobnie jak w ubiegłym roku Izabela Pawlik z Wilkowic oraz Maksym Gładkow z Gryfina. Natomiast w niedzielę 5. marca, w biegu na 25 km techniką klasyczną, wśród kobiet tryumfowała ponownie Izabela Pawlik, a wśród mężczyzn zwyciężył Jerzy Krol mieszkający w Szwecji.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy wygranej, a Księgowym startu i ukończenia rywalizacji. 

Cieszymy się też, że grono pasjonatów narciarstwa biegowego co roku powiększa się, dzięki czemu możemy poznać nowe osoby startujące w kategorii Księgowi i przekazać im ideę działania Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, jako najstarszej i największej polskiej organizacji skupiającej przedstawicieli środowiska zawodowego związanego z rachunkowością i finansami.

Kolejny bieg już za rok, na który już dzisiaj zapraszamy Państwa bardzo serdecznie!

Ze sportowymi pozdrowieniami!

Pozostałe aktualności