Każda osoba wykonująca zawód powiązany z księgowością, rachunkowością i dziedzinami pokrewnymi musi stale aktualizować swoją wiedzę i być na bieżąco ze zmieniającymi się każdego roku przepisami. Dlatego Stowarzyszenie Księgowych w Polsce serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na szkolenia i kursy pozwalające na podniesienie kompetencji zawodowych oraz uzupełnienie wiedzy o najświeższe informacje branżowe. Szkolenia dla księgowych we Włocławku oraz w formie online prowadzone są przez ekspertów, którzy nie tylko potrafią przekazać wiedzę w atrakcyjny sposób, ale także pomóc zastosować ją w praktyce.

Niepubliczne placówki kształcenia ustawicznego SKwP

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce to największa i najstarsza organizacja społeczno-zawodowa zrzeszająca osoby związane zawodowo z rachunkowością. We wszystkich oddziałach okręgowych działają niepubliczne placówki kształcenia ustawicznego, prowadzące działalność edukacyjną na najwyższym poziomie. Kompleksowa oferta kursów obejmuje zarówno szkolenia dla księgowych we Włocławku od podstaw, jak i kursy uzupełniające wiedzę w przypadku zmian w prawie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu szkolenia SKwP online oraz stacjonarnie obejmują ponad 90 tysięcy kursantów każdego roku, a Stowarzyszenie stało się liderem na rynku szkoleń dotyczących księgowości i dziedzin pokrewnych.

Kwalifikacja na dyplomowanego księgowego

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce opracowało system certyfikacji zawodu księgowego na czterech stopniach kwalifikacji:

I stopień — księgowy,

II stopień — specjalista ds. rachunkowości,

III stopień — główny księgowy,

IV stopień — dyplomowany księgowy.

Poszczególne szkolenia dla księgowych we Włocławku oraz innych oddziałach okręgowych SKwP pozwalają uczestnikom gruntownie przygotować się do egzaminów na każdy z tych tytułów i ostatecznie zostać dyplomowanym księgowym. Oprócz tego każda osoba, która odbędzie szkolenie i zda egzamin kwalifikacyjny, może uzyskać tytuł certyfikowanego eksperta usług księgowych lub certyfikowanego specjalisty usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych i podatkowych. Szkolenia i kursy SKwP stacjonarne lub online są więc najlepszą drogą do rozpoczęcia pracy zawodowej jako w dziale księgowości.

Tematy poruszane na szkoleniach — księgowość Włocławek

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce dokłada szczególnych starań, aby tematy szkoleń i kursów były jak najbardziej aktualne i pozwalały na dokładne objaśnienie także najnowszych przepisów, chociażby tych wprowadzonych przez program POLSKI ŁAD lub różnego rodzaju tarcze antykryzysowe. Dlatego szkolenia dla księgowych we Włocławku dotyczą między innymi tematów takich jak: tarcza antyinflacyjna, zmiany w sposobie naliczania VAT, rachunkowość i opodatkowanie fundacji, kadry i płace, zamówienia publiczne, BHP, CIT i PIT, rozliczanie delegacji czy zmiany w ubezpieczeniach zdrowotnych oraz społecznych. Dzięki naszym szkoleniom każdy księgowy rozwieje swoje wątpliwości co do interpretacji najnowszych przepisów, dzięki czemu będzie na bieżąco ze wszystkimi zmianami w prawie. Oprócz tego organizujemy także ciekawe i przydatne, a często także darmowe konferencje SKwP online, ale również cykl webinarów SKwP online dotyczących m.in. zmian podatkowych.

Kto może skorzystać ze szkoleń dla księgowych — Włocławek?

Oferta szkoleń dla księgowych SKwP skierowana jest do osób, które chcą zawodowo związać się z księgowością i potrzebują kursu od podstaw, ale także do doświadczonych, wieloletnich księgowych, którzy chcą być na bieżąco z najnowszymi zmianami w przepisach oraz umieć zastosować je w praktyce. Ze szkoleń mogą jednak skorzystać także inne osoby, które z zagadnieniami z zakresów księgowości, rachunkowości czy kadr i płac stykają się w swoim zawodzie: przedsiębiorcy, menedżerowie działów HR czy kadr, a także osoby zainteresowane tematem spółek czy dofinansowań. Sprawdź aktualną ofertę szkoleń i kursów na stronach poszczególnych oddziałów okręgowych SKwP.

close