Oddział Okręgowy w Warszawie, działający na Mazowszu od 65 lat, jest jednym z największych Oddziałów SKwP. Organizuje profesjonalne kursy i szkolenia z zakresu rachunkowości, podatków, kadr i płac, prowadzone przez ekspertów w swoich dziedzinach, którzy nie tylko przekazują wiedzę w atrakcyjny i przejrzysty sposób, ale także podpowiadają w jaki sposób zastosować ją w praktyce. Kompleksowa oferta kursów obejmuje zarówno kursy od podstaw – przygotowujące do zawodu, jak i uzupełniające wiedzę. Dodatkowo swoją wiedzę księgowi, doradcy podatkowi czy biegli rewidenci mogą aktualizować na szkoleniach, z reguły jednodniowych, realizowanych przez Oddział Okręgowy w Warszawie SKwP.

Aktualne i na czasie tematy szkoleń dla księgowych

Nasza oferta kierowana jest zarówno do obecnych, jak i przyszłych księgowych oraz do wszystkich tych, którzy w swojej pracy stykają się z zagadnieniami związanymi z szeroko pojętą księgowością i dziedzinami pokrewnymi. Przywiązujemy dużą wagę do tego, aby w naszej ofercie zawsze znajdowały się aktualne tematy szkoleń, uwzględniające wprowadzane na bieżąco zmiany, takie jak np. reforma podatkowa Polski Ład. Szczególny nacisk w trakcie naszych zajęć, czy to na kursach przygotowujących do zawodu czy szkoleniach aktualizujących wiedzę, kładziemy na praktyczne zastosowanie tychże przepisów. Dlaczego to dla nas takie ważne? Bowiem w naszym kraju przepisy prawa podlegają bardzo dynamicznym zmianom, a obowiązki stawiane księgowym mają coraz bardziej złożony i interdyscyplinarny charakter. Staramy się więc wyposażyć naszych słuchaczy w niezbędną, aktualną wiedzę i umiejętności, dzięki którym będą świadczyć swoje usługi na najwyższym poziomie.

Organizujemy kursy i szkolenia zarówno w formie stacjonarnej, jak i online, a niekiedy nawet łączonej, tj. hybrydowej, umożliwiając naszym kursantom zdobywanie wiedzy w najbardziej dogodny dla nich sposób.

Oprócz szkoleń i kursów organizujemy także ciekawe, poruszające zagadnienia istotne dla całego środowiska konferencje oraz bezpłatne odczyty/webinaria.

Dlaczego warto wybrać szkolenia z księgowości w SKwP?

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce to największa i najstarsza organizacja społeczno-zawodowa zrzeszająca osoby związane zawodowo z rachunkowością. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w organizowaniu szkoleń i certyfikacji księgowych SKwP stało się absolutnym liderem w tej dziedzinie. We wszystkich oddziałach okręgowych działają niepubliczne placówki kształcenia ustawicznego, prowadzące działalność edukacyjną na najwyższym poziomie. W szkoleniach i kursach, zarówno stacjonarnych, jak i online, organizowanych przez różne oddziały SKwP, uczestniczy każdego roku ponad 90 tysięcy osób. Zajęcia realizowane przez Oddział Okręgowy w Warszawie SKwP, prowadzone są przez ekspertów, którzy nie tylko posiadają kompetencje na najwyższym poziomie, ale również postępują zgodnie ze standardami etyki, gdyż takie właśnie wymagania stawiane są wszystkim członkom Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Certyfikaty księgowe cenione przez pracodawców

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce opracowało autorski system certyfikacji zawodu księgowego na czterech stopniach kwalifikacji:

I stopień — księgowy,

II stopień — specjalista ds. rachunkowości,

III stopień — główny księgowy,

IV stopień — dyplomowany księgowy.

Kursy dla księgowych prowadzone przez Oddział Okręgowy w Warszawie gruntownie przygotowują do egzaminów przeprowadzanych po każdym z ww. stopni i umożliwiają zdobycie certyfikatów cenionych i poszukiwanych na rynku. Dodatkowo prowadzimy kursy, po których można zdobyć certyfikat eksperta usług księgowych lub specjalisty usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych i podatkowych.

Kto jeszcze może skorzystać ze szkoleń SKwP?

Rachunkowość, naliczanie wynagrodzeń, ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, podatki – CIT, PIT, VAT, koszty, środki trwałe, inwentaryzacja, podróże służbowe, prowadzenie spółek czy jednoosobowych działalności gospodarczych – to zagadnienia, które mogą zainteresować nie tylko osoby zawodowo związane z obsługą rachunkowo-księgową, ale również przedsiębiorców, menedżerów i pracowników różnych działów, a także te osoby, które rozważają założenie lub od niedawna prowadzą własną firmę. Sprawdź terminarz naszych szkoleń i kursów z księgowości — Warszawa.