Zagadnienia dotyczące rachunkowości i pokrewnych dziedzin podlegają bardzo dynamicznym zmianom w naszym kraju. W związku z tym usystematyzowanie wiedzy oraz staranne zapoznanie się z wszelkimi zmianami wprowadzanymi w prawie podatkowym, ubezpieczeniach społecznych, prawie pracy czy rachunkowości finansowej jest absolutną koniecznością. Dlatego Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Szczecinie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na szkolenia i kursy dla księgowych — Szczecin i okolice. Pozwalają one na podniesienie kompetencji zawodowych oraz uzupełnienie wiedzy o najświeższe informacje branżowe, ale także na gruntowne przygotowanie uczestników do wykonywania zawodu księgowego od podstaw.

Niepubliczne placówki kształcenia ustawicznego SKwP

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce to największa i najstarsza organizacja społeczno-zawodowa zrzeszająca osoby związane zawodowo z rachunkowością. We wszystkich oddziałach okręgowych działają niepubliczne placówki kształcenia ustawicznego, prowadzące działalność edukacyjną na najwyższym poziomie. Szkolenia i kursy dedykowane dla księgowych w Szczecinie i innych oddziałach okręgowych SKwP prowadzone są przez ekspertów odznaczających się najwyższej jakości kompetencjami oraz postępujących zgodnie ze standardami etyki, gdyż takie właśnie wymagania stawiane są wszystkim członkom Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Co więcej, osoby prowadzące szkolenia dla księgowych w Szczecinie nie tylko potrafią przekazać wiedzę w atrakcyjny sposób, ale także pomóc zastosować ją w praktyce, co przekłada się na wykonywanie swoich obowiązków w jeszcze lepszy sposób.

Certyfikacja zawodu księgowego — szkolenia księgowość Szczecin

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce opracowało system certyfikacji zawodu księgowego na czterech stopniach kwalifikacji:

I stopień — księgowy,

II stopień — specjalista ds. rachunkowości,

III stopień — główny księgowy,

IV stopień — dyplomowany księgowy.

Poszczególne szkolenia dla księgowych w Szczecinie oraz innych oddziałach okręgowych SKwP pozwalają uczestnikom gruntownie przygotować się do egzaminów na każdy z tych tytułów, a ponadto mogą oni także zostać certyfikowanym ekspertem usług księgowych lub certyfikowanym specjalistą usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych i podatkowych.

Jakie zagadnienia poruszane są na szkoleniach dla księgowych?

Szkolenia i kursy SKwP realizowane w formie stacjonarnej oraz online w Szczecinie i innych oddziałach okręgowych Stowarzyszenia, skupiają się na tematach jak najbardziej aktualnych, które dotyczą często najnowszych zmian w prawie, na przykład tych wprowadzonych wraz z programem POLSKI ŁAD. Co istotne, szkolenia kładą szczególny nacisk na praktyczne zastosowanie nowych przepisów. Dotyczą między innymi podatków PIT i CIT, zmian w ZUS (ubezpieczeniach społecznych oraz zdrowotnych), kadr i płac, zatrudniania cudzoziemców, rozliczania delegacji służbowych, plików JPK, a także ogólnie rozumianych zagadnień rachunkowości finansowej, kontroli i audytu czy prawa i administracji. Korzystając z naszych szkoleń księgowości w Szczecinie lub kursów online rozwiejesz wszelkie wątpliwości co do najnowszych zmian w przepisach, uzupełnisz swoją wiedzę i nauczysz się, jak wprowadzać nowe zasady podatkowe w praktyce. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Oddziału w Szczecinie do oferty szkoleniowej zostały wprowadzone szkolenia z zakresu kompetencji miękkich np. obejmujące zagadnienia: zarządzanie pracownikami i delegowanie zadań, rekrutacja pracownika.

Szkolenia dedykowane księgowym w SKwP Szczecin — dla kogo są propozycją?

Oddział w Szczecinie organizując szkolenia dla księgowych kieruje swoją kompleksową ofertę nie tylko do ochotników na zawód księgowego, ale także wszystkich tych, którzy w swojej pracy i zawodzie spotykają się z zagadnieniami pokrewnymi poruszanymi także na naszych szkoleniach. Skorzystają z nich zatem także przedsiębiorcy, pracodawcy, menedżerowie działów HR czy kadr i płac, a także osoby zainteresowane tematyką różnego rodzaju spółek, projektów unijnych, dotacji czy sposobów fakturowania i rozliczeń związanych z programem POLSKI ŁAD. Księgowa i księgowy oraz każdy, kto ma do czynienia z podatkami lub zatrudnianiem pracowników czy prowadzeniem własnej działalności, z pewnością znajdzie w naszej szerokiej ofercie szkoleń i kursów tematy idealne dla siebie.

close