Chcemy aby na temat przyszłości zawodu księgowego w Polsce wypowiedział się każdy!

Wypełnij ankietę!

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce (SKwP) od dawna apeluje o dyskusję na temat zdefiniowania zawodu księgowego. Brak wymagań wobec osób zajmujących się rachunkowością, podatkami, kadrami i płacami, w tym również w biurach rachunkowych, nie sprzyja ani biznesowi ani księgowym.

Inicjując akcję #SluchamyKsiegowych SKwP chce poznać wszystkie opinie na temat ewentualnego uregulowania zawodu, a także związanych z tym kosztów i korzyści. Każda forma zdefiniowania i uregulowania zawodu, który według ostrożnych szacunków w Polsce wykonuje kilkaset tysięcy osób, wymaga rozważnego działania oraz przeprowadzenia szerokich konsultacji społecznych.

Aby dotrzeć do jak najszerszego grona osób zainteresowanych, Komisja ds. Rozwoju Zawodów Związanych z Rachunkowością, działająca w ramach Rady Naukowej SKwP, przygotowała ANKIETĘ, w której prosimy m.in. o odpowiedź na następujące pytania:

  • jakie są konsekwencje deregulacji usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych?
  • czy zawód księgowego powinien być uregulowany?
  • czy regulacja powinna być obowiązkowa czy dobrowolna?
  • jakich czynności księgowych powinna dotyczyć regulacja zawodu?
  • jakie korzyści i zagrożenia mogą wiązać się z uregulowaniem zawodu księgowego?

Adresatami ankiety są księgowi, specjaliści ds. kadr i płac, biegli rewidenci, doradcy podatkowi, przedsiębiorcy i studenci.

Będziemy wdzięczni za każdy głos.

Dziękujemy