XXI Wyjazdowa Konferencja Koła Członkowskiego Biur Rachunkowych

To była wspaniała czterodniowa konferencja wyjazdowa Koła Członkowskiego Biur Rachunkowych Okręgowego Oddziału SKwP w Warszawie. Członkowie Koła mogli aktualizować swoją wiedzę z najnowszych zmian podatkowych, w wykładach przeprowadzonych przez znakomitych ekspertów SKwP.

Wybrane zagadnienia w aktualnym stanie prawnym z podatku dochodowego poprowadziła Katarzyna Tomala, doradca podatkowy, członek Zarządu Oddziału Okręgowego SKwP w Warszawie. Elżbieta Młynarska-Wełpa, specjalista w zakresie płac i kadr SKwP przedstawiła rozliczanie wynagrodzeń w roku 2023. Wybrane zagadnienia bieżące w podatku VAT oraz problemy z opodatkowaniem najmu na gruncie PIT i VAT od 2023 r. zaprezentowała Aneta Lech, doradca podatkowy, przewodnicząca Komisji Biur Rachunkowych SKwP.

Na konferencji nie zabrakło również tematów istotnych stricte dla biur rachunkowych. O bezpieczeństwie związanym z prowadzeniem biura rachunkowego (umowie, wycenie i ubezpieczeniu) mówiła Aneta Lech oraz Małgorzata Pyrc, członek Komisji Biur Rachunkowych SKwP. W panelu dyskusyjnym wzięli udział również przedstawiciele firmy Saga Brokers, poszerzając tym samym świadomość uczestników o ubezpieczeniach OC biur rachunkowych. Natomiast odpapierzanie biura rachunkowego zaprezentowała Agnieszka Ligocka, wspólnik w firmie Fram Finanse Sp. z o.o.

Oprócz tego, członkowie Koła Członkowskiego Biur Rachunkowych SKwP w spotkaniu z Dominiką Zaborowską, doradcą wizerunku medialnego, trenerki profesjonalnego budowania wizerunku zawodowego, mogli podnieść swoje kompetencje związane z profesjonalnym wizerunkiem biura rachunkowego. Nie obyło się również bez integracji podczas koncertu na żywo, na którym zagrał i zaśpiewał Piotr Kostka Godecki. Na konferencji została również zaprezentowana oferta pisma Stowarzyszenia Księgowych w Polsce "Rachunkowość" którego comiesięczne publikacje wspierają księgowych w wykonywaniu codziennych obowiązków księgowo-podatkowych. Uczestnicy konferencji mieli również okazję porozmawiać z przedstawicielami firmy InforLex.

       

13 marca 2023

Pozostałe aktualności

close