Jubileusz 90-lecia istnienia SKwP w Poznaniu

W 2020 roku Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Oddział Wielkopolski w Poznaniu. obchodził jubileusz 90-lecia swojego istnienia. Jednakże ze względu na pandemię, celebracja odbyła się w tym roku.

Uroczyste obchody jubileuszu, miały miejsce w jednym z najważniejszych symboli Poznania oraz całej Wielkopolski w Bazarze Poznańskim. Otóż w 1918 roku, gościł tu Ignacy Jan Paderewski, którego przybycie zaimpulsowało Powstaniem Wielkopolskim.

Niezwykła działalność zawodowa Wielkopolskiego Oddziału w Poznaniu, już w okresie międzywojennym cieszyła się dużym szacunkiem oraz uznaniem. Ten ogromny autorytet trwa z nami aż do dziś i z pewnością jeszcze na bardzo długo z nami pozostanie.

Podczas uroczystości Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, wręczył Honorowe Odznaczenia, dodatkowo uświetniając jubileusz 90-lecia.
Za całokształt działalności zawodowej i społecznej, a w szczególności za znaczący wkład w promowaniu wielkopolskiej organizacji księgowych oraz popularyzacji zawodu księgowego i zawodów pokrewnych związanych z rachunkowością, Honorowe Odznaczenia otrzymali:
- Leszek Lewandowicz, Sekretarz Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Zarząd Główny oraz Sekretarz Wielkopolskiego Oddziału w Poznaniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce
Mariusz Noworyta, Dyrektor Wielkopolskiego Oddziału w Poznaniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce

Jubileusz został również wzbogacony, wręczeniem przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego:
- Statuetki Honorowego Hipolita, którą otrzymał Bosy Grzegorz, Wiceprezes Oddziału Wielkopolskiego w Poznaniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce
- Srebrnego Medalu, który otrzymał Mariusz Noworyta, Dyrektor Oddziału Wielkopolskiego w Poznaniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, za krzewienie idei pracy organicznej

Jesteśmy niezmiernie dumni, że na co dzień możemy współpracować z tak wybitnymi osobami, ze wspaniałymi działaczami i wielkimi autorytetami.

20 października 2021 r.

Pozostałe aktualności

close