Dzień otwarty SKwP w Suwałkach

W dzisiejszym wydarzeniu „Dzień otwarty SKwP” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Suwałkach uczestniczyło ponad 20 właścicieli biur rachunkowych. To była dla mnie ogromna przyjemność, móc podzielić się swoim doświadczeniem z uczestnikami spotkania. Wspólna integracja pomiędzy właścicielami biur rachunkowych jest bardzo ważna, w szczególności w dobie skomplikowanych i błyskawicznie zmieniających się przepisów prawno-podatkowych.
Rozmawialiśmy zatem o wsparciu oraz możliwościach, wynikających z przynależności do Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz o Klubie Biur Rachunkowych. Mająca tam miejsce integracja, wymiana myśli oraz doświadczeń, stała się nierozłącznym elementem naszej codziennej pracy zawodowej. Dyskutowaliśmy również o Komisja Biur Rachunkowych przy SKwP która wsłuchując się w środowisko biur rachunkowych, istotnie wspiera Zarząd Główny SKwP. Dzięki temu całe Stowarzyszenie, jest w stanie jeszcze w większym stopniu skupiać swoje działania, na osobach zajmujących się outsourcingiem księgowym. Gdyż jak wiemy to właśnie księgowi pracujący w biurach rachunkowych, potrzebują monstrualnej podpory.
Nieodpłatna działalność statutowa, którą SKwP prowadzi na rzecz swoich członków, jest nieodłącznym elementem jego istnienia. Możliwość korzystania z bezpłatnych konferencji, odczytów oraz webinariów, stanowią przeogromne wsparcie. Jest to również „część namacalna”, którą łatwo można zobaczyć w mediach społecznościowych. Grono osób nie ma jednak świadomości tego, że SKwP bierze również udział w opiniowaniu aktów prawnych, wystosowywaniu apeli do Ministerstwa Finansów oraz promowaniu zawodu księgowego. A to jest tylko wycinek tego, czym tak naprawdę zajmuje się ta prężnie działająca organizacja.
Pięknie dziękuję Teresie Kamińskiej, Prezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddziału Okręgowego w Suwałkach za zaproszenie. Wierzę, że powstający tam Klub Biur Rachunkowych SKwP, pierwszorzędnie wesprze właścicieli biur rachunkowych. My również będziemy Was wspierać, całym naszym sercem… gdyż w jedności jest siła, a razem możemy więcej.
1 marca 2022 r.

Pozostałe aktualności