Dzień otwarty SKwP w Rzeszowie

W dniu wczorajszym miałyśmy okazję jako przedstawicielki Komisja Biur Rachunkowych przy SKwP spotkać się z właścicielami biur rachunkowych z Rzeszowa i okolic.

Aneta Lech, przewodnicząca Komisji Biur Rachunkowych przedstawiła zagadnienie wyboru formy opodatkowania dla biura rachunkowego w obliczu wzrostu obciążeń publicznoprawnych i wskazałam na wady i zalety poszczególnych form prowadzenia dg i opodatkowania.

Martyna Pożarowska, członek Komisji Biur Rachunkowych przedstawiła kwestie ubezpieczenia biura rachunkowego okiem właściciela biura i myślę, że dla wielu osób było to interesujące i odkrywcze.

Małgorzata Pyrc, członek Komisji Biur Rachunkowych wzięła na siebie omówienie trudnego tematu zdefiniowania zawodu przedstawiając stanowisko Komisji oraz najważniejsze kwestie związane z kalkulacja wynagrodzenia za usługi księgowe.

Na spotkaniu powstało silne przekonanie o potrzebie i korzyściach powołania Klubu Biur Rachunkowych przy @Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Podkarpacki w Rzeszowie.

Serdeczne podziękowania zarówno dla Oddziału Podkarpackiego i Pana Prezesa Cieśli za deklaracje pomocy i wsparcie oraz organizacje Dnia otwartego oraz wszystkich uczestników, którzy przybyli na spotkanie.

Mamy nadzieję, że to początek Klubu Biur Rachunkowych w Rzeszowie.

4 października 2022 r.

Pozostałe aktualności