Biuletyn informacyjny – sierpień 2023 r.

Już wkrótce odbędzie się Dzień Otwarty SKwP w Zielonej Górze. Dzięki temu wydarzeniu będziecie mogli bliżej poznać naszą organizację oraz zobaczyć jakie korzyści wynikają przynależności do Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz Klubu Biur Rachunkowych.
Zaprosimy Was również do Biura rachunkowe na zakręcie - grupa wsparcia Na grupie znajdziecie wielu właścicieli biur rachunkowych, którzy chętnie podzielą się swoim doświadczeniem. A dzięki naszym ekspertom, błyskawicznie rozwiążecie problemy napotykane w codziennym życiu zawodowym. Przynależąc do grupy, skorzystacie również z bezpłatnych webinarów oraz cykli warsztatów, dzięki którym zaktualizujecie swoją wiedzę księgowo-podatkową.
Przypomnimy Wam również o naszej współpracy Pierwszym Polskim Domem Brokerskim SAGA Brokers , która spowodowała powstanie nowej, rozszerzonej oferty ubezpieczeniem OC dla biur rachunkowych.
W sierpniowym Biuletynie zaprosimy Was do zapoznania się z artykułem opublikowanym na łamach Rzeczpospolitej „W przepisach podatkowych nie wolno zastawiać pułapek na podatnika”.
Zapoznacie się również z wartościowymi artykułami publikowanymi w Miesięcznik Rachunkowość.
Komisja Europejska przyjęła pierwszy zestaw 12 Europejskich Standardów Sprawozdawczości Zrównoważonego Rozwoju. Największe jednostki zainteresowania publicznego zastosują ESRS przy sporządzaniu swoich sprawozdań dotyczących zrównoważonego rozwoju za rok 2024.
Temat raportowania ESG został również przedstawiony przez naszych ekspertów w artykule „Nowe zadanie dla księgowych - raportowanie ESG” opublikowanym w Rzeczpospolita do którego przeczytania zachęcamy.
Na zakończenie sierpniowego Biuletynu zaprosimy Was do udziału w konkursie „Na szlaku z SKwP” , organizowanym przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Gdańsku
Serdecznie zapraszamy!
1 września 2023 r.

Pozostałe aktualności

close