Biuletyn informacyjny nr 10/2023

Zapraszamy do udziału w IV edycji bezpłatnej konferencji online Biura rachunkowe na zakręcie - jak odnaleźć się w dobie ciągłych zmian:
Podejmiemy temat:

  • umowy o usługi księgowe,
  • podpowiemy jak przygotować biuro rachunkowe do badania oraz
  • jak komunikować się z klientami,
  • podyskutujemy o KSeF oraz
  • jak się przygotować do jego wdrożenia w biurze rachunkowym.

14 listopada Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Warszawie wraz z Komisją Biur Rachunkowych SKwP serdecznie zaprasza.

W październikowym Biuletynie przedstawimy ważne wnioski związane z pilotażem jednej infolinii dla wszystkich urzędów skarbowych. Zaprosimy Was również do wypełnienia krótkiej ankiety Sztuczna Inteligencja w pracy księgowego Za poświęcony czas w jej wypełnieniu, otrzymacie prezent wprost od Miesięcznika Rachunkowość.

W informacjach ze świata załączyliśmy przetłumaczony przewodnik przygotowany przez EFAA for SMEs - European Federation of Accountants and Auditors for SMEs , w którym autorzy dzielą się przydatnymi wskazówkami, w jaki sposób małe firmy księgowe i audytorskie mogą przygotować się do zapewnienia swoim klientom (w szczególności MŚP) atestacji informacji nt. zrównoważonego rozwoju.

W październikowym Biuletynie znajdziecie również dwa istotne wywiady. W pierwszym z nich dr hab. Stanisław Hońko prof. US, prezes Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Zarząd Główny opowie o tym jak SKwP zamierza wspierać księgowych. W drugim wywiadzie Grzegorz Bosy prezes Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Oddział Wielkopolski w Poznaniu. Przypomni Wam chronologię zmian w temacie uregulowania zawodu.

W Miesięczniku Rachunkowość przeczytacie o tym, że księgowi w najbliższych latach nie będą się nudzić. Zapoznacie się również z wypowiedziami naszych ekspertów m.im. czy obrona magisterki w grudniu zapewnia przedłużenie statusu studenta oraz o możliwości uznania za koszt podatkowy zakupu reklam z portali społecznościowych. Będziecie mieli również okazję obejrzeć szkolenie ze znakomitymi ekspertami Bilans 2023, które przygotuje Was do zamknięcia roku.

W Biuletynie zobaczycie również relację Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Gdańsku otwarcia nowego Klubu Księgowego w Kwidzynie półmetku konkursu #naszlakuzskwp posiedzenia Komitetu Standardów Rachunkowości przy Ministerstwo Finansów oraz wie, wiele innych ciekawostek, m.in. otrzymania znaku Jakości Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno-Szkoleniowych przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Krakowie.

Biuletyn informacyjny nr 10/2023

24 października 2023 r.

Pozostałe aktualności

close